Katalog www stránek | Kompletně.cz
Nepřihlášený uživatel | Přihlásit - Registrace

Katalog www stránek portálu Kompletně.cz

69324 překontrolovaných a ručně tříděných odkazů
Kompletně.cz » Katalog » Lidé a společnost Otevírací doba
Velká složka Lidé a společnost
Malá složkaZaměstnání (426)
Malá složkaSvátky, výročí, jmeniny (11)
Malá složkaSociální zařízení (9)
Malá složkaSeznamky (96)
Malá složkaRodina (51)
Malá složkaRestaurace (300)
Malá složkaProblémy a trápení (17)
Malá složkaPolitika (35)
Malá složkaNeziskové organizace (31)
Malá složkaNevysvětlitelné záhady (< 5)
Malá složkaNáboženství (39)
Malá složkaMěsta a obce (167)
Malá složkaMezinárodní organizace (< 5)
Malá složkaMenšiny (< 5)
Malá složkaKriminalita (8)
Malá složkaInstituce a organizace (275)
Malá složkaAnkety a průzkumy veřejného mínění (< 5)

Zobrazuji 251. - 275. odkaz z celkových 314 odkazů v této kategorii Seřadit podle: Abecedy | Data přidání | Kvality

Náhled stránky www.strojky.info
Strojky 13 / 150
Strojek je malé zařízení, které slouží k nějakému účelu. Strojky se většinou vejdou do jedné ruky, kterou se ovládají. Typickým příkladem je holicí strojek (elektrický i normální) nebo zastřihovací strojek, který je mnohdy součástí holicích strojků. Za strojek se dá považovat i žehlička na vlasy. Zařízení, které slouží k tetování, se nazývá tetovací strojek.
Náhled stránky www.stravenky.info
Stravenky 0 / 150
Stravenky jsou kupony, nahrazující peníze, sloužící původně k nákupu stravy. Jejich účel se však rozšířil i na další výrobky, podle toho, jaká firma uzavře smlouvu se společností, která vydává stravenky. Dodržují se však určitá pravidla, např. že cigarety a alkohol se na stravenky nevydává apod. Stejně jako různé slevové karty, které umožňují slevu pouze v určitých obchodech.
Náhled stránky www.stopovani.info
Stopování 0 / 150
Stopování je systém pro cestování za pomocí cizích dopravních prostředků většinou bez nutnosti platby. Využívá se zde míst v autě, která jsou stejně nevyužita a jejich zabrání nezvyšuje cenu za dopravu. Stopování však může být nebezpečné, pokud stopující nebo stopovaný není duševně v pořádku a má sklony k násilí. Proto se obecně nedoporučuje, přestože se tímto způsobem dopravuje mnoho mladých lidí.
Náhled stránky www.stezka.info
Stezka 0 / 150
Stezka značí nějaký typ cesty. Nejde však vždy jen o cestu ve formě silnice či kolejí, kde sebemenší úhyb na stranu značí vychýlení z cesty. Stezka může být i způsob, jakým se dostat z jednoho místa na druhé pomocí určitých značek a jak se pohybujeme mezi jednotlivými značkami, je jedno, dokonce můžeme i nějaké přeskočit.
Náhled stránky www.standardy.info
Standardy 1 / 150
Standard je nějaká míra, systém, barevnost, zkrátká nějaká vlastnost, která se uznala jako správná a vhodná k ustálení a důslednému používání. Standardizace je složitý proces, který však nese ovoce. Vemte si takové záchodové prkýnko. Jeho velikost je standardizovaná spolu s velikostí záchodu, tj. ať si vyberete jakékoliv prkýnko, vždy bude sedět na váš záchod bez problémů.
Náhled stránky www.spravedlnost.info
Spravedlnost 0 / 150
Spravedlnost je pojem, vyjadřující rovnováhu mezi činy, které děláme a odplaty, které se nám za ně dostává. Spravedlnost je velmi těžko proveditelná, jelikož je třeba rozlišovat snahu a úmysly, které máme, od skutečných činů. Např. postižený člověk může mít snahu, být pilný a snaživý, ale i přes dvojnásobnou pracovní dobu udělá méně práce než jiný člověk, který se ani zdaleka tolik nesnaží.
Náhled stránky www.spory.info
Spory 0 / 150
Za předpokladu, že jste na tuto stránku přišli s domněním, že zde budou informace o spórech, omlouváme se. Tato stránka popisuje spory, jakožto nesouhlasy dvou a více stran. Spor může být pouze ústní, ale i fyzický. Spory se v extrémních případech řeší soudně, pak jde o soudní spory. Problém soudů je jejich nízká rychlost.
Náhled stránky www.spekulanti.info
Spekulanti 0 / 150
Spekulanti jsou lidé, kteří vytvářejí spekulace. Spekulace je názor, vytvořený ne vždy na základě faktů a může obsahovat mnoho domněnek, nápadů, představ a celkově může být založen pouze na lidské představivosti. Slovo "spekulace" je často slýcháno ve filmech s právnickou tématikou, kdy toto slovo vyjadřuje námitku nad smyšlenou skutečností, která je předávána soudci, případně porotě. Spekulace jsou však často i vhodnou metodou na usvědčení trestance. Především, pokud jsou pravdivé, může tento přísun pravdy v trestanci vzbudit domnění, že se o něm již vše ví a raději se přizná. Ještě lepší formou spekulací jsou takové, které obsahují pravdu a zároveň i malé množství viny navíc. To donutí obžalovaného, aby se bránil před vyřčenou nepravdou a často tím i přizná svou vinu. Specifickou skupinou spekulantů jsou lidé, kteří spekulují (opět částečně na základě faktů, částečně dle svého uvážení) nad cenami komodit a měnových kurzů, tyto nakupují a následně prodávají (nebo naopak). Výsledný rozdíl činí jejich zisk.
Náhled stránky www.spehovani.info
Špehování 0 / 150
V prvé řadě je nutno říci, že špehování je zásah do soukromí, je tedy nemorální a protiprávní. Na druhou stranu existují případy, kdy je jedinou cestou, jak dokázat např. něčí vinu. Jde tedy o "menší zlo". Co je ke špehování potřeba? V prvé řadě je třeba být nenápadný. Existují určitá gesta, která jsou jakoby nenápadná, avšak při jejich provedení docílíte pouze maximální nápadnosti. Pokud člověk někoho pozoruje a najednou se místo toho začne dívat na hodinky, je to silně nápadné gesto. Zvlášť pokud toto udělá třikrát za sebou. Dá se říci, že jakýkoliv rychlejší pohyb je nápadný. Pokud někoho sledujete a on se ohlédne, raději ani neměňte směr vašeho pohledu, takový počin je velmi nápadný. Pokud se situace vyhrotí, tj. člověk se stále ohlíží, je lepší ho předběhnout, aby to vypadalo, že sice jdete stejným směrem, ale ne kvůli němu. To jistou osobu zcela uklidní a vy můžete pokračovat ve špehování později. Hodně štěstí, autor tohoto textu nikdy nikoho nepšehoval, ani to nemá v úmyslu, jen využil empatie, zdravého rozumu a napsal, co ho napadlo.
Náhled stránky www.smery.info
Směry 0 / 150
V dvourozměrném prostoru máme čtyři základní směry: Nahoru, Dolů, Doleva, Doprava. Tyto směry máte pravděpodobně na klávesnici ve formě čtyřech šipek. Pokud číslo čtyři vydělíme dvěma (jelikož se zde vyskytují směry v protichůdných dvojicích), vyjde nám číslo dvě, které značí právě zmiňovaný počet prostorů. Oproti tomu v třírozměrném prostoru máme směrů šest: Nahoru, Dolů, Doleva, Doprava, Do výšky, Do hloubky. Opět číslo šest můžeme vydělit dvěma a máme číslo tři, tedy třírozměrný prostor. Jako další směr se udává směr časový. Tedy k předchozím šesti přidáme navíc směry: Do minulosti, Do budoucnosti. Oproti předchozím třem rozměrům se však v čase zatím neumíme pohybovat a pravděpodobně by to ani nebyl dobrý nápad, alespoň teorie chaosu se svým motýlím efektem je proti tomu.
Náhled stránky www.schuze.info
Schůze 0 / 150
Schůze je setkání dvou a více lidí. Schůze je většinou pracovní záležitost, při které dochází k rozdělování práce, řešení situace a budoucnosti firmy apod. Oproti tomu schůzka je spíše setkání dvou lidí za účelem seznámení. Schůzka však může do sebe pojmout i pojem schůze. Naopak schůze nemůže být za účelem seznámení. Při schůzích se často provádí tzv. brainstorming, což je systém, jakým lze dojít k užitečným nápadům, prospěšným pro chod firmy. Při tomto procesu účastníci schůze bezmyšlenkovitě navrhují různé variace možností, bez ohledu na to, zda uvážili jejich další detaily či vůbec nějaký smysl.
Náhled stránky www.sezona.info
Sezóna 0 / 150
Sezóna je období, po které lze provádět nějakou činnost. Např. máme sezónu lyžování, při které je možno lyžovat, jelikožje na horách sníh. Sezóny se často stanovují na základě přírodních podmínek (viz. příklad se sněhem). Přesto vzhledem k tomu, že příroda je nevyzpytatelná a sněžit v sezóně lyžování vůbec nemusí, touha lyžařů po lyžování a touha lyžařských středisek po penězích je natolik vysoká, že dochází k umělému zasněžování. K slovu sezóna však příroda neodmyslitelně patří. Máme např. rovněž sezónní deště, ke kterým dochází vždy v nějaké době, tzn. v sezóně apod.
Náhled stránky www.seznamovani.info
Seznamování je proces, při kterém se dva nebo více subjektů vzájemně nebo pouze jednostranně poznává. Ve většině případů jde o lidi. Seznamování je pro ně cestou k dosažení určitého cíle. Ať už je to zlepšení sociálního cítění, lepší pocit ze sebe samotného, zvýšení sebevědomí, vidina sexuálního styku, vidina rodiny, dětí ... Seznamování však může být i v rámci něčeho nebo někoho. Např. člověk se v dětství seznamuje se svým tělem, např. k čemu jsou jeho pohlavní orgány. Rovněž se lidé seznamují s prostředím, ve kterém žijí, aby se na něj mohli adaptovat. K seznamování mezi lidmi dnes slouží mnoho webových stránek, kde si lidé vytvářejí sociální sítě a mají tedy mnoho přátel, což jim vytváří dobré pocity. Na druhou stranu mnoho takových lidí nikdy v životě ani neuvidí. K takovým serverům patří např. libimseti, facebook, myspace, různé seznamky typu stesti, seznamka apod...
Náhled stránky www.setreni.info
Šetření 0 / 150
Šetření je založeno na lidském smýšlení, při kterém se myslí na budoucnost. Zvířata např. žijí přítomností, přesto mají některé vrozené pudy, které způsobují, že i oni umí šetřit. Např. sbírají potravu na zimu. Lidé, ač jsou na to duševně vybaveni, někdy však šetřit neumí. Typickým příkladem je život "od výplaty k výplatě". Tak se říká životnímu stylu, kdy výplata, kterou zaměstnanec obdrží, je celá utracena v momentě, kdy přijde výplata další. To je ideální stav, někdy se jedná o dobu i poloviční a půlku měsíce tedy člověk žije na dluh. Velmi zajímavým fenoménem však je, že zvýšení výplaty většinou nezpůsobí žádnou změnu. %u017Dádné peníze se neušetří. Platí zde pravidlo: "Čím více peněz máme, tím více peněz utratíme.". Existují samozřejmě výjimky. Někteří lidé jsou tak spořiví, že šetření je pro ně základní myšlenkou, od které se odvíjí všechno jejich počínání. Na sklonku života potom mají mnoho peněz a uvědomí si, že život ve skutečnosti promrhali. Proto je třeba se držet pravidla "všeho s mírou" a stanovit si pomyslný střed :)
Náhled stránky www.selmy.info
Šelmy 8 / 150
Šelma označuje skupinu zvířat, která patří mezi savce. Tato skupina se živí především lovem menších a slabších živočichů. Jejich tělo je pro tuto činnost uzpůsobeno specifickým tvarem lebky a zubů. Opatřeni jsou rovněž silnými drápy a pohybují se větší rychlostí. Přestože bylo zmíněno, že útočí na menší zvířata, než jsou oni samotní, mnohdy dokáží spolupracovat ve smečce a zaútočit na zvíře vysoce přesahující jejich hmotnost i velikost. Typickým příkladem jsou vlci. Šelmy preferují noční život, k němuž mají přizpůsobený zrak i čich. Přestože zde šelmy představujeme jako stroje na zabíjení, je třeba si uvědomit, že mnoho z nich jsme domestifikovali a vyskytují se tedy i v našich domovech ve formě pejsků a kočiček :).
Náhled stránky www.sekacek.info
Sekáček 0 / 150
Sekáček je nástroj, uzpůsobený pro sekání většinou masa, ale i jiných, špatně ukrojitelných potravin. Většinou má obdélníkový tvar, vyšší hmotnost než standardní nože a pevnou rukojeť. Jedním z nejznámějších sekáčků, především v hráčské komunitě, je sekáček Butchera ze hry Diablo, tzv. Butchers Cleaver. Jinak na sekáčku není nic prazvláštního, přestože ohánění se tímto nástrojem může vypadat poměrně nebezpečně.
Náhled stránky www.satky.info
Šátek 0 / 150
Šátek je delší kus látky, slouží k obmotání krku, podobně jako šála. V dnešní době se však šátky přesunuly především na hlavu, kde zdobí jinak prázdné čelo. Např. známý houslista Pavel Šporcl byl dříve známý množstvím šátků, které si dával na hlavu. Došel však k závěru, že s tímto zvykem přestane. Šátky jsou většinou hedvábné, ručně malované a především dívky je využívají místo šál. Nošení šátku je totiž příjemnější, než v případě mnohdy "štiplavé" šály, co jsme dostali dárkem od babičky :)
Náhled stránky www.rovnice.info
Rovnice 0 / 150
Rovnice je matematický pojem, který vyjadřuje, že dva nebo více výrazů je si rovno a z této premisy lze dopočítat nějaké členy této rovnice, které předtím nebyly známy. V případě vícenásobné rovnosti se hovoří o určitém množství rovnic a určitém množství neznámých. Platí zde pravidlo, že pro konkrétní vyjádření všech prvků rovnice (bez použití parametrů) je třeba, aby počet rovnic byl větší nebo roven počtu neznámých. Jednoduchý příklad rovnice lze vytvořit ze slovní úlohy: "Dvě stejně velké misky jsou zcela zaplněny bonbony, kterých je 1000. Kolik bonbonů je v každé misce?" .. To nám vytváří rovnici 2x=1000, z toho víme, že x=500 a proto v každé misce je 500 bonbonů. Rovnice však obyčejně oplývají větší složitostí, než je tato zmíněná a je na ve škole zaměřen velký důraz.
Náhled stránky www.rebusy.info
Rébusy 0 / 150
Rébus je jiné označení pro hádanku. Rébusy jsou myšlenkovou výzvou pro každého, kdo rád přemýšlí. Často jde o různé zdánlivě bezvýchodné situace, z nichž se musí řešitel rébusu dostat za pomocí inteligence. Velmi často jsou také zaměřeny na přirozenou lidskou vlastnost, hledat problémy tam, kde žádné nejsou. Typickým rébusem na toto téma je otázka: "Jak dáte žirafu do ledničky?" ... Lidé odpovídají stylem: "Rozkrájím žirafu?" apod ... Velmi zajímavé jsou rovněž rébusy, které se soustředí na schopnost uvědomit si následnost tam, kde bychom ji nehledali. Zeptáme-li se tedy, jak vložit slona do ledničky, je třeba si uvědomit, že v ledničce je z předchozího konání vložena žirafa, je ji tedy nutno nejdříve vyndat :) .. Rébusy jsou tu zkrátka proto, aby nám namáhali náš často líný mozek, vítejme je s otevřenou náručí...
Náhled stránky www.psani.info
Psaní 0 / 150
Psaní je proces, při kterém vzniká text. Psaní může být klasické - s tužkou v ruce a výsledku takového psaní se říká psací písmo. V dnešní době je však o mnoho častější písmo tiskací, které vzniká psaním na klávesnici počítače, ze kterého je výsledný text následně vytištěn. Psací písmo se však neustále používá především ve školách (základní a středních), na vysokých školách začíná standardní ruční psaní nahrazovat rozšiřující se existence notebooků. Typickým obrázkem je pohled na aulu, zaplněnou studenty, kteří poslouchají přednášejícího a zapisují si poznámky do notebooku (pokud na něm nedělají něco jiného). Výhoda psaní na počítači je zjednodušená následná editace. S takovým textem lze dělat cokoliv - zvětšovat písmo, zvýrazňovat, opravovat chyby apod. S textem psaným ručně se již mnoho úprav dělat nedá. Tato nesvoboda způsobuje úpadek psaného písma a redukci jeho výskutu na minimální možný. Psaní je kromě označení zmíněného procesu rovněž slovem, které se dá substituovat jako dopis, tedy text, zaslaný druhé straně za informačním účelem.
Náhled stránky www.proutnik.info
Proutník 0 / 150
Proutník je člověk, který mí silnou chuť na ženy a rovněž je náležitě střídá. Jde o zastaralé slovo, které se dnes již používá pro starší občany, kteří za svůj život měli mnoho žen, aby se nevyužívalo jiných neuctivých nadávek. Pro mnohé je totiž označení proutník spíše lichotivé. Značí jejich sexuální výkonnost. Zajímavý je však původ tohoto slova. Nabízí se slovo odvozenina od slova proutek, které můžeme spojovat s mužským pohlavním orgánem - penisem. Toto odvození je logické, avšak jeho pravdivost je třeba doložit. Časté je i označení trampský proutník - pravděpodobně jde o trampa, který je zároveň proutník.
Náhled stránky www.procento.info
Procento 0 / 150
Procento je přesně jedna setina celku. Procenta se využívají především ve finančnictví jako náhrada za kvocienty, které z nějakého důvodu zůstaly pouze na rovině matematiky. Bankéř vám dnes neřekne, že dostanete za rok 1,03násobek původního vkladu, ale že budete mít tři procenta. Procenta se proto začala vyučovat již od základní školy a každý student již ví, že 50% je polovina, 75% jsou tři čtvrtiny apod. Maximální možný počet procent je 100, který značí celek. Pokud však chceme vyjádřit, entitu, která je větší, než původní celek, použijeme označení přesahující tuto hodnotu.
Náhled stránky www.pripravka.info
Přípravka 0 / 150
Přípravka je vyhledávánou institucí nebo organizací, zejména dětmi a mládeží. Jejím účelem je, již z názvu, umožnit přípravu osoby (nebo většího množství osob) na uričitou budoucí aktivitu, činnost či nástup do organizace. Připravujeme se tady na nástup do školy, do zaměstnání nebo i na takové detaily života, jako je maturitní ples. Jak vyplývá ze známého přísloví štěstí přeje připraveným, v životě je třeba se připravovat téměř na vše. Proto i na něco tak běžného a známého po celá tisíciletí, jako je porod, je třeba se náležitě připravit. Existují přípravné kurzy pro budoucí maminky, které se zde nejen připraví na porod, ale i na první kroky v životě jejich malého plodu lásky.
Náhled stránky www.pricina.info
Příčina 0 / 150
Příčina je nějaká událost, nebo stav, po kterém následuje jiná, odpovídající, událost či stav. Příkladem budiž např. Hitlerova nenávist k židům (stav) a jeho následné chování (událost). Příčinou tedy byl onen stav. V případě, že by tato příčina neexistovala, pravděpodobně by nedošlo ani k následku. K jednomu následku však může vést více příčin. Pokud by se tedy objevil jiný člověk s alespoň částečnou nenávistí k židům, mohlo by dojít k podobným událostem, které známe z minulosti.
Náhled stránky www.prezidenti.info
Prezidenti 0 / 150
Prezident je představitel státu. Na našem území se vystřídalo již mnoho prezidentů, zde je krátký, chronologický seznam: Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, Emil Hácha, Klement Gottwald, Antonín Zápotocký, Antonín Novotný, Ludvík Svoboda, Gustav Husák, Václav Havel a nynější prezident Václav Klaus. Kdo bude příštím prezidentem, zatím nikdo netuší. Ze zahraničních prezidentů nelze opomenout prezidentu světové mocnosti - USA, následuje další krátký chronologický seznam: George Washington, John Adams, Thomas Jefferson, James Madison, James Monroe, John Q. Adams, Andrew Jackson, Martin Van Buren, William H. Harrison, John Tyler, James Knox Polk, Zachary Taylor, Millard Fillmore, Franklin Pierce, James Buchanan, Abraham Lincoln, Andrew Johnson, Ulysses S.Grant, Rutherford B. Hayes, James A. Garfield, Chester A. Arthur, Grover Cleveland, Benjamin Harrison, Grover Cleveland, William McKinley, Theodore Roosevelt, William H. Taft, Woodrow Wilson, Warren G. Harding, Calvin Coolidge, Herbert C. Hoover, Franklin D.Roosevelt, Harry S. Truman, Dwight D.Eisenhower, Jonh F. Kennedy, Lyndon B. Johnson, Richard M. Nixon, Gerald R. Ford, James E. Carter, Ronald W. Reagan, George H. W. Bush, William J. Clinton, George Bush a Barrack Obama. Pro srovnání: Rusko mělo pouze tři :)
|< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další stránka (12) Poslední stránka (13)
Náš katalog obsahuje celkem 69324 odkazů v 1080 kategoriích.
Stránek: 43953 Firem: 25369
Copyright © 2007 - 2017 Kompletně.cz

Nápověda | Napište nám

TOPlist TOPlist