Katalog www stránek | Kompletně.cz
Nepřihlášený uživatel | Přihlásit - Registrace

Katalog www stránek portálu Kompletně.cz

69324 překontrolovaných a ručně tříděných odkazů
Kompletně.cz » Katalog » Lidé a společnost Otevírací doba
Velká složka Lidé a společnost
Malá složkaZaměstnání (426)
Malá složkaSvátky, výročí, jmeniny (11)
Malá složkaSociální zařízení (9)
Malá složkaSeznamky (96)
Malá složkaRodina (51)
Malá složkaRestaurace (300)
Malá složkaProblémy a trápení (17)
Malá složkaPolitika (35)
Malá složkaNeziskové organizace (31)
Malá složkaNevysvětlitelné záhady (< 5)
Malá složkaNáboženství (39)
Malá složkaMěsta a obce (167)
Malá složkaMezinárodní organizace (< 5)
Malá složkaMenšiny (< 5)
Malá složkaKriminalita (8)
Malá složkaInstituce a organizace (275)
Malá složkaAnkety a průzkumy veřejného mínění (< 5)

Zobrazuji 276. - 300. odkaz z celkových 314 odkazů v této kategorii Seřadit podle: Abecedy | Data přidání | Kvality

Náhled stránky www.pralinky.info
Pralinky 0 / 150
Pralinky jsou čokoládové bonbony. V České republice známe především rumové pralinky, které jsou typickou výmluvou na alkoholový zápach z úst: "Měl jsem pralinky, proto ze mě táhne alkohol". Některá individua na pralinky svádějí nejen alkoholový zápach, ale rovněž opilectví. Na jedné nejmenované škole se student opil až do stavu, že musel být převezen do nemocnice a na dotazy lékařů odpovídal tím, že pojídal pralinky. Tito se následně domnívali, že jde o alergickou reakci na některou z látek, obsažených v pralinkách. Rumové pralinky však ještě nikomu nepřinesly ani veselou náladu, jsou však velmi dobrou pochutinou. Pralinky obecně pocházejí z Belgie, kde můžeme nalézt nejen rumové, ale i mnohé další pralinky, všechny jsou však založeny na čokoládovém obalu a náplni.
Náhled stránky www.povoleni.info
Povolení 0 / 150
Povolení, jinak také povolenka, je slovní nebo písemný souhlas, že lze provozovat nějakou aktivitu. V době byrokracie, která nás již nějakou dobu ovládá, jsou povolení především písemná. Je typické, že např. na stavbu dobu je potřeba mnoho a mnoho různých povolení. Lidé dnes potřebují povolení téměř na vše, nemohou si tedy dělat, co chtějí. Tento přístup je logický a má svoje výhody, avšak je velmi nepříjemný. Kdysi bylo řečeno, že i špatné zákony jsou lepší než žádné zákony. Rovněž, že všechny zákony jsou špatné. Musíme vše brát s rezervou. Nic není dokonalé a pokud chceme, aby svět kolem nás měl alespoň nějaký řád a nežili jsme v anarchii, pak se s tím musíme smířit.
Náhled stránky www.potoky.info
Potoky 0 / 150
Potok je označení pro malou řeku, tedy spíše malou říčku. V rovině běžné komunikace lze považovat řeku za největší, říčku za menší, potok za ještě menší a potůček za nejmenší. Přesto lze např. o Amazonce ironicky hovořit jako o potůčku a nebo naopak lidé z malého města, kudy protéka potůček, jsou pyšní a hrdě prohlašují, že jejich městem protéká řeka. Vše je tedy subjektivní, jako celý náš pohled na život.
Náhled stránky 2012-konec-sveta.aye.cz
2012 - KONEC SVĚTA? Co se má stát v roce 2012 a proč k tomu má dojít? Je konec světa v roce 2012 jen další mýtus, nebo se zakládá na pravdě? Pojďte to s námi zjistit... Udělejte si vlastní obrázek o naší budoucnosti.
Náhled stránky www.milostnapsani.cz
Milostná psaní, dopisy z lásky, srdce na papíře.
Náhled stránky www.postrehy.info
Postřehy 0 / 150
Postřeh je způsob reakce na podnět. Postřeh může být mizivý, tj. objekt vůbec nereaguje na podněty, to se stává u lidí v tzv. vegetativním stavu nebo u lidí s nějakým postižením. Naopak dobrý postřeh je výborný pro různé sportovní aktivity, pro hraní her, jízdu v autě a další činnosti. Postřeh se úzce pojí s reflexy. Dá se říci, že reflex (alespoň v podání, v jakém ho užíváme v běžné řeči) je doba (obvykle 200-500ms), která uplyne od té doby, co něco postřehneme, do doby, kdy na to zareagujeme. Např. v počítačové hře na nás někdo zaútočí, my to postřehneme téměř okamžitě, ale než mozek odešle signál do ruky, která stiskne tlačítko myši, abychom to nepříteli oplatili, to je reflex. Pokud se budeme bavit na jiné rovině, dá se říci, že postřeh je to samé, co reflex, jde tedy o synonyma.
Náhled stránky www.policky.info
Poličky 0 / 150
Polička - horizontální dřevěné úložiště pro věci. Tak si představujeme poličku. Poliček je však mnoho druhů, ať už jde o materiál, tvar, či umístění. Máte-li holé zdi, proč na ně dávat laciné obrazy či plakáty z filmů? Je mnohem hezčí, když máte nad krbem poličku s předměty z dovolené nebo když vám nad psacím stolem trůní polička s CD a DVD. A co takhle polička nad postelí, kam si můžete dát budík, mobil či fotku vašeho miláčka.
Náhled stránky www.pokrmy.info
Pokrmy 0 / 150
Pokrm je strava, jídlo, proviant, krmě, zkrátka to, co si dáváme do úst, rozkousáme to, rozmělníme slinami a jazykem a následně spolkneme, abychom zahnali hlad. Přestože lidé se stravují, jí a pojídají, nikoliv pouze krmí jako zvířata či malé děti, pokrm je výrazem, značícím něco většinou lahodného a vytříbeného, nikoliv krmení pro zvířata či přesnídávku pro dítě. Oproti tomu už krmě nezní tak lahodně a blíží se spíše právě oněm krmným prostředkům. Český jazyk je v tomto značně nelogický, nám to však může být jedno, větší problém mohou mít cizinci, až se k nám jednou půjdou najíst... :)
Náhled stránky www.pohar.info
Pohár 0 / 150
Pohár je původně nádoba na pití. Do poháru se dává obvykle víno, ale i jiné nápoje. Dnes se pohár pojí především se soutěžemi, kde cenou je právě pohár, ať už zlatý, stříbrný, bronzový či jiný. Důvod, proč je pohár symbolem vítězství, není mezi lidmi známý. Možná je důvodem to, že dříve se vítězství zapíjelo a vzdával se hold vítězi. Vítěz dnes tedy vítěz dostane symbolický pohár (ze kterého se ale nepije), aby se tak poukázalo na slávu vítěze. Kromě pohárů se rovněž používají medaile, které jsou logičtější. Dají se kolem krku, takže je může vítěz stále nosit a ukazovat tak na odiv své vítězství (které je na medaili vyryto).
Náhled stránky www.podzim.info
Podzim 0 / 150
Podzim je roční období, které následuje po létu a předchází zimě. Podzim je oblíbený především u fotografů, jelikož postupná ztráta chlorofylu v listech umožňuje vzniku mnohdy nádherných barev, které vytváží nádhernou kulisu pro tvorbu fotografií. Podzim začíná na naší polokouli v září, v době podzimní rovnodennosti, což je 22.září nebo 23.září. Trvá stejně jako ostatní roční období, tři měsíce a končí v době zimního slunovratu, kdy ho vystřídá zima. Na podzim se sklízí většina úrody, což je důvodem, proč zářím začíná školní rok - dřívě děti pomáhaly se sklizní a až poté nastoupily do školy.
Náhled stránky www.podminka.info
Podmínka 0 / 150
Podmínka je z právního hlediska typ trestu, který značí, že trestanec nebude uvalen do vazby, ale v případě, že spáchá nějaký, byť malý zločin (řízení pd vlivem alkoholu, rvačka v hospodě apod), bude okamžitě dán do vězení. Jde tedy o tzv. podmíněný trest. Člověk v podmínce má většinou nějakého člověka, který ho kontroluje, za kterým potrestaný pravidelně chodí. Člověk v podmínce rovněž nemůže mnohdy cestovat do zahraničí, jelikož by se zde mohl ukrýt a vyhnout se tak případnému trestu.
Náhled stránky www.piloti.info
Piloti 1 / 150
Piloti jsou lidé, kteří létají s letadly, vrtulníky, rakety a další létajícími zařízení. Pokud jde o vojenská letadla, nazýváme tyto piloty bojovými nebo vojenskými piloty. Piloti, kteří ovládají letadla za účelem různých přehlídek a provádějí akrobatické kousky, jsou akrobatičtí piloti. Dále máme sportovní piloty, do kterých může patřit a předchozí zmíněná skupina. A nakonec dopravní piloti, kteří dopravují pasažéry nebo zásilky na různá místa na zemi. Pilot musí dobře znát anglický jazyk, jelikož je jde o oficiální jazyk pilotů.
Náhled stránky www.orisky.info
Oříšky 0 / 150
Oříšky jsou tvrdší, suché plody. Známe ořechy vlašské, s tvrdou skořápkou, ořechy kokosové, které mají skořápku ještě o mnoho tvrdší a obsahují uvnitř dužinu s tekutinou, jsou však částečně duté. Oříšky jsou i lískové, což jsou malé plody stromu zvaného líska. V neposlední řadě se jako oříšky často označují i mandle, přestože patří k peckovicím. Většina typů oříšků obsahuje lecithin, který je důležitý pro správnou činnost mozku a rovněž jsou dobrým zdrojem vlákniny.
Náhled stránky www.opatreni.info
Opatření 0 / 150
Opatření je čin, jehož účelem je zabránění nebo naopak způsobení nějakého procesu. Příkladem budiž např. bezpečnostní opatření, které se provádí, aby se zabránilo ve vloupání. Opatřením může být i očkování, které je opatřením, abychom nedostali nějakou nemoc. Opatření je odvozeno od slova "opatřit", které však vyjadřuje spíše něco jako "sehnat" či "získat", ve větě lze využít např takto: "Opatřím si zbraň, abych se mohl chránit před zloději.". Ale zpět k opatření. Vzhledem k jemně vznešenému znění tohoto slova je tento pojem často využíván v politice. Např. "Provedli jsme určitá opatření, aby k této situace znovu nedošlo.". Tím je myšleno, že nebylo provedeno nic, ale že daný politik doufá, že se nic podobného po dobu jeho volebního údobí nestane a vina za vzniklou situaci tak přejde na jeho nástupce. My si jen budeme pamatovat, že opatření je třeba skutečně provádět, abychom se vyhnuli situacím, jejiž vznik si nepřejeme. Takovým opatřením je v běžném životě i např. kondom :)
Náhled stránky www.obroucky.info
Obroučky 0 / 150
Obroučky jsou části brýlí, do kterých se upevňují skla. Mají tedy především upevňovací funkci, popřípadě ochrannou. Tyto dvě funkce se berou již jako základ, který by měly obroučky vždy splňovat. Vzhledem k tomu, že brýle jsou nedílnou součástí života mnohých z nás a doprovázejí nás na každém kroku, je třeba, aby i jejich vzhled byl pro nás uspokojivý. Vzhled brýlí je tvořen právě obroučkami. Proto se vyrábí z nejrůznějších materiálů (titan, plast, ocel, zlato, stříbro, kůže) a v nejrůznějších barvách a tvarech.
Náhled stránky www.obojzivelnici.info
Obojživelník je živočišná forma, která žije jak ve vodě, tak na souši. Za obojživelníka se však nepovažuje např. želva, přestože některé druhy tráví život střídavě na souši i ve vodě. Aby mohl být živočich považován za obojživelného, musí část života dýchat pod vodou a část života dýchat na souši. Proto jsou typickým představitelem např. žáby, které se rozmnožují ve vodě, v larválním stádiu zde i přebývají a následně se jim vyvinou plíce, kterými dýchají na pevnině. Vědci rovněž zkoumají např. některé typy již zmiňovaných želv, které, přestože mají plíce, tak jsou schopny přijímat kyslík z vody.
Náhled stránky www.obleky.info
Obleky 0 / 150
Oblek je oblečení, složené ze saka a kalhot, které se užívá při formálních příležitostech jako ukázka určité kázně, uniformnost, případně úctu k hostiteli, či pořadateli akce.
Náhled stránky www.obdobi.info
Období 0 / 150
Období je časový rosah, který je spjat buď s životem nějaké osoby (např. období Karla IV.) nebo přímo s časem, resp. častěji konkrétně letopočtem (období 13. století) nebo s nějakým znatelným vývojem civilizace (období Renesance).
Náhled stránky www.nevestince.info
Nevěstince 0 / 150
Nevěstinec je místo, kde sídlí nevěstky, tedy ženy, které prodávají možnost mít s nimi pohlavní styk.
Náhled stránky www.navyk.info
Návyk 0 / 150
Návyk se projevuje v situaci, kdy nějaký subjekt (člověk, zvíře, rostlina ...) začne provádět určitou činnost nebo je vystaven nějakému chování a po nějaké době, která závisí na adaptabilitě onoho jedince a dalších aspektech, začne tento subjekt např. danou činnost automatizovat nebo chování, kterému je vystaven, mu přijde normální a vnímá ho jakou součást svého života.
Náhled stránky www.nasledek.info
Následek 0 / 150
Následek je cosi, co následuje po něčem, co předcházelo tomuto následku (tomu se říká příčina) a nějakým způsobem tento následek iniciovalo.
Náhled stránky www.nadeje.info
Naděje 0 / 150
Naděje je pocit, kterým oplývá nějaký živočich (obecně člověk, jelikož se říká, že ostatní živočichové nemají ponětí o budoucnosti - žijí reakcemi na podněty v přítomnosti - a tedy pro ně myšlenky na budoucnost nemají cenu) ve fázi špatné životní situace a tato naděje mu dává myšlenku, že se ona situace změní k lepšímu.
Náhled stránky www.inferno-fire.cz
Chybí vám zlatý hřeb k nějaké akci a pořád vás nic nenapadá? Oslňte publikum ohňostrojem. A nejen publikum, i široké okolí. Ohňostroj vám kompletně zařídíme.
Náhled stránky www.myslivci.info
Myslivci 0 / 150
Myslivec je člověk, který má určitý (dobrý) vztah k přírodě, stará se o ni, o zvířata v ní žijící. Oborem, který myslivec zastává, je tzv. myslivost. Jde o zvláštní slovo, jellikož ho lze spojit s myšlením (od slova mysl). Tato slova se však vzájemně nevylučují, jelikož lze namítnout, že 1) pokud se o přírodu staráme a máme ji rádi, myslíme na ni 2) život v přírodě, mezi zvířaty, podporuje kreativitu a myšlení.
Náhled stránky www.myslenky.info
Myšlenky 0 / 150
Myšlenka je jakási entita v naší mysli, která může představovat téměř cokoliv.
|< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další stránka (13) Poslední stránka (13)
Náš katalog obsahuje celkem 69324 odkazů v 1080 kategoriích.
Stránek: 43953 Firem: 25369
Copyright © 2007 - 2017 Kompletně.cz

Nápověda | Napište nám

TOPlist TOPlist